понеділок, 25 червня 2018 р.


Кодування
Цифрам від 0 до9 присвоєно літери: кожній цифрі по дві літери
0 – см      1- иб    2 – ал     3 – вк  4 – нх  5 – ог  6 – нд  7 -  уз  8 –тп  9 – ру

Нижче подані шифри слів. Спробуй розгадати, які слова зашифровані цими цифрами, пам’ятаючи, що кожній цифрі треба підібрати лише одну відповідну літеру із заданого ключа. Наприклад, задано шифр 3592. Випишемо літери, що їм відповідають:
3     5     9     2
вк   го   ру  ал

Тобто замість цифри 3 може бути літера в або літера  к, а замість цифри 5 можна підставити літеру г, або літеру о. Якщо трохи покомбінуєш трохи, то зрозумієш, що зашифроване слово КОРА

Розшифруй слова:
6552                     4282
9932                     0942
9112                     5592
3953                     4920
7711                     0125

Успіхів!

пʼятниця, 22 червня 2018 р.

Читаємо книгу


Фінансовий актив не менш важливий для ефективного нашого життя.
Автор пише: «Як часто люди плутають капітал із процентами? Вам коли-небудь доводилося забирати частину з капіталу, щоб покращити собі життя. Зменшення капіталу веде до зниження спроможності давати проценти (дохід). А врізаний капітал має тенденцію меншати й меншати, аж поки не припинить забезпечувати навіть базові потреби.
Наш найголовніший фінансовий актив – це здатність заробляти. Якщо не будемо постійно інвестувати в покращення наших власнихпродуктивних можливостей, ми надзвичайно звузимо власні горизонти вибору. У нас не буде виходу з поточної ситуації: страх перед корпорацією чи думкою шефа про нас робитиме нас економічно залежними й занадто обережними. Знову ж таки, це просто неефективно.»
Отже вкладати фінанси потрібно в наше виробництво, а не витрачати їх лише на наші загальні потреби.

понеділок, 18 червня 2018 р.

Читаємо книгу


Працюємо над книгою далі

Автор виділяє три види активів: матеріальні, фінансові, людські

Матеріальний актив.

Автор наводить приклад

« Кілька років тому я придбав матеріальний актив – електричну газонокосарку. Я користувався нею досить часто, але нічого не робив для того, щоб підтримувати її в належному стані. Косарка пропрацювала два сезони й почала давати збої. Коли я спробував повернути її до життя: полагодити й нагострити, – то виявилося, що двигун втратив понад половину своєї потужності. Він був уже ні до чого не придатний.
Якби я інвестував у ПМ (подбав про збереження й технічне обслуговування активу), то міг би й досі тішитися П – підстриженим газоном. А так мені довелося витратити набагато більше часу й грошей, щоб замінити косарку, ніж я витратив би, якби підтримував старий апарат у належному стані. Це було просто неефективно.»
Дуже часто ми хочемо отримати швидкий результат і не задумуючись нищимо цінний матеріальний актив (це може бути все що завгодно: машина, комп’ютер, пральна машина, навіть свій організм і довкілля)
Тому стараємось про це не забувати.

четвер, 14 червня 2018 р.

Читаємо книгу


Розмірковуємо над книгою...

Отже 7 звичок, це звички ефективності життя.
Автор говорить, що  ці звички  базуються на парадигмі ефективності, що гармоніює з природним законом – принципом, який він  називає «балансом П/ПМ», об котрий спотикається багато людей.
Цей принцип  автор легко пояснює на прикладі байки Езопа про гуску, котра знесла золоте яйце.
Це байка про бідного селянина, який одного дня знайшов у гнізді своєї улюбленої гуски блискуче золоте яйце. Спочатку він подумав, що це якийсь фокус. Хотів було викинути яйце, та потім передумав і відніс його ювеліру.
Виявилося, що яйце – зі щирого золота! Селянин не міг повірити своєму щастю. Наступного дня, коли гуска знову знесла золоте яйце, очі в нього знову полізли на лоба. Щоранку він прокидався, мчав до гнізда й знаходив там нове золоте яйце. Він став казково багатим, усе складалося надто добре, щоб бути правдою.
Та разом із багатством прийшли зажерливість і нетерплячість. Не бажаючи чекати день за днем на золоті яйця, фермер вирішив зарізати гуску й здобути кілька яєць одразу. Та коли він розрізав гуску, то побачив, що яєць усередині нема, жодного. Селянин власноруч убив гуску, яка несла золоті яйця.

Отже, ефективність – це рівновага між двома компонентами:
П  - продукт виробництва (саме «золоті яйця»), та
ПМ – продуктивні можливості (саме «гуска»)

Оці рівноваги, автор називає активами. Що таке активи, поміркуємо далі...



понеділок, 11 червня 2018 р.

для учнів


Знайди в кожному рядку зайве число
5, 3, 14, ІY, 17

7, 5. 9, 2, 15

43, 14, 16, 19, 12

41, 46, 34, 49, 42

40, 52, 70, 10, 80

33, 77, 88, 44, 56

34, 62, 123, 97, 85

345, 543, 453, 354, 564

121, 454, 898, 565, 773

306, 243, 804, 709, 902

3, 1, 5, 4, 9


пʼятниця, 8 червня 2018 р.

для учнів


Подібність, або що зайве
В кожному рядку знайди зайве слово

1) Береза, сосна, дерево, ялина, дуб
    Береза, сосна, дуб, ялина, бузок
   Тополя, сосна, береза, липа, дуб

2) Хвилина, година, секунда, тиждень, вечір
    Літо, весна, рік, осінь, зима
    Вересень, липень, січень, травень, весна

3) Веселий, жвавий, сумний, смачний, обережний
    Сміливий, хоробрий, рішучий, злий, відважний
    Добрий,вірний, співчутливий, боягузливий, чесний

4) Продавець, учитель, лікар, велосипедист, столяр
    Водій, машиніст, пілот, лікар, тракторист
    Лікар, учитель, продавець, психолог, лісоруб

5) Київ, Полтава, Львів, Україна, Одеса
   Київ, Харків, Лондон, Запоріжжя, Львів
   Тернопіль, Вінниця, Київ, Львів, Херсон



вівторок, 5 червня 2018 р.


Читаємо книгу  далі...
Звички людині потрібні, щоб просуватися по життю далі, щоб досягти мети, а головне жити в гармонії з собою та світом.
Отже...
Всі ми народжуємося залежними від своїх батьків, і це зрозуміло. Без допомоги дорослих дитина не виживе. Зростаючи, з кожним днем ми поступово стаємо незалежними від батьків (фізично, морально, а пізніше і матеріально) «Аж поки не здобуваємо здатності самостійно про себе дбати, керуватися своїми бажаннями та покладатися на власні сили. Зростаючи й стаючи зрілими, ми дізнаємося, що все в природі взаємопов’язано. Нам стає зрозуміло, що в найвищих сферах нашої природи велику роль відіграють наші стосунки з іншими людьми, що людські життя теж взаємозалежні»
Залежність – це ти, ти про мене піклуєшся, ти не підводиш мене, ти підвів (підвела мене), я звинувачую тебе в результатах.
Незалежність – це я, я зможу, я відповідальний/відповідальна, я покладаюся на себе, я можу обирати.
Взаємозалежність  - це ми, ми зможемо, ми можемо співпрацювати, ми можемо поєднати свої таланти й здібності, щоб разом зробити щось грандіозне.
Залежним людям потрібні інші, щоб отримати те, що вони хочуть. Незалежні можуть домогтися свого власними зусиллями. А взаємозалежні поєднують свої зусилля, щоб досягти найбільшого успіху.

понеділок, 4 червня 2018 р.





Граємо зі словами
Замість зірочок встав літери так, щоб вони були закінченням першого слова і початком другого. Наприклад, у завданні  но(**)раж не вистачає двох літер, їх треба вставити замість двох зірочок, причому так, щоб утворилось два слова но** і **раж. Цим складом може бути, скажімо, «га»; тоді ми отримаємо слова «нога» і «гараж». Кількість зірочок відповідає кількості шуканих літер.
Крос(*)ода
Мил(*)рел
Мя(*)ас
Уро(*)азка
Кла(*)ік
Дро(**)рення
Лав(**)мінь
Сі(**)ра
Ко(**)кон
Ур(**)о
Мо(**)монт
Две(**)чка
Кру(**)рк
То(**)уть
Ро(**)рі